Ošetření po porodu

Poporodní kranio můžete zvolit jen pro sebe nebo své miminko. Zpravidla si však přejete společnou péči, abyste se po porodu mohli zregenerovat, dočerpat síly a zpracovat porodní prožitek. 

Tuto péči je vhodné si dopřát i v situaci, kdy došlo k samovolnému potratu nebo umělému přerušení těhotenství.

Ošetření probíhá nejčastěji během šestinedělí. Můžeme se sejít ve studiu Empatie v Úvalech a nebo u vás doma.

Jak to probíhá

Na začátku našeho setkání si popovídáme o důvodech, které vás přivádí a vyjasníme si váš záměr. Často si povídáme o vašem prožitku.

Po úvodním rozhovoru se dle aktuální situace rozhodneme, jaký průběh ošetření bude nejlepší. Pokud budu pečovat o vás, neliší se průběh péče od ošetření dospělého

V případě společného ošetření s miminkem se často řídíme dle jeho momentálních potřeb. Zpravidla ležíte společně s miminkem na matraci na zemi nebo u sebe doma v posteli a najdete si pohodlnou pozici. Oba jste oblečení, příp. ještě přikrytí dekou. Miminko není třeba ošetření nijak přizpůsobovat – klidně se může kojit nebo spát. 

Naladím se na vás a budu se jemně dotýkat vašeho těla. V průběhu ošetření můžete pozorovat, co vnímáte a jak se cítíte. Nebo se plně oddat relaxaci, hlubokému klidu a aktivaci své životní síly. 

Práce zpravidla probíhá v tichosti. Pokud budete chtít, můžete se mnou sdílet, co cítíte. Prožitky klientů při ošetření jsou velmi individuální a mohou se různit podle probíhajících procesů v těle.

Poporodní setkání trvá 2 hodiny.

Ošetření miminka bývá v délce 10 – 15 minut, ošetření ženy trvá většinou 40 – 60 minut (dle toho, co nám rozpoložení miminka dovolí, pokud nemáte domluvené hlídání). 

Jak se mám připravit

 • Udělejte si dostatek času, abyste se nestresovala.
 • Vezměte si pohodlné oblečení.
 • Kranio může doznívat několik hodin nebo dní po ošetření. Nemusíte zaznamenat nic zásadního, ale může přijít únava nebo uvolňování emocí.

  V den ošetření si dopřejte volnější program, dostatek tekutin a spánku. Nekombinujte termín našeho setkání s pochůzkami, návštěvou pediatra a raději ani babičky…

Kolik ošetření je potřeba

Pro poporodní integraci stačí většinou 1 – 3 ošetření.

Pokud byl porod větší fyzickou nebo emoční zátěží pro vás nebo miminko, domluvíme se na individuální postupu.

Po kliknutí budete přesměrována na eshop, ve kterém vybranou službu objednáte a zaplatíte.
Jakmile mi dorazí vaše objednávka, domluvíme si termín setkání.

Motivace pro ošetření po porodu

Nejčastěji si dopřejete poporodní kranio z těchto důvodů:

 • poporodní regenerace (zejména po porodu s komplikacemi, medikací, císařském řezu),
 • regenerace po potratu nebo interupci,
 • KISS syndrom u miminka,
 • zpracování porodního prožitku,
 • poporodní či pooperační obtíže,
 • péče o jizvu,
 • obtíže s kojením,
 • navázání vztahu se svým tělem,
 • načerpání energie a odpočinek,
 • celkové posílení a stabilizace,
 • emoční rozkolísanost,
 • emoční a tělesné šoky,
 • pocity odcizení, úzkosti a oddělenosti,
 • poruchy spánku,
 • zmírnění stresu a napětí,
 • prohloubení vašeho vztahu s miminkem.

Ohlasy klientek

Kranio ošetření u Petry mi pomohlo sladit se s miminkem a miminku zase uvelebit se ve svém těle. Viděly jsme se poprvé na konci šestinedělí a uvolnilo se jak miminko, tak já (ve své nové roli nervózní, nejistá a vystresovaná). Ač bylo miminko poměrně neklidné a náročné, u Petry se krásně zklidnilo - a stejně tak působila Petra i na mě. To nádherné uvolnění a pocit přijetí a podpory vřele doporučuji každé (nejen) čerstvé mamince a miminku.
Lucie Wadurová
daňová poradkyně, na mateřské
Oceňuji přístup Petry v práci jak s dětmi (klidné, pevné a velmi empatické vedení), tak s námi rodiči. Dokázala se okamžitě přeladit na mého muže, na mě, sladit rodinné energie i po náročném prožitku, kdy nám odešlo na konci prvního trimestru miminko, na které jsme se již začali velmi těšit. Pomohla mi ukotvit se ve fyzickém těle a zklidnit všechny energie z prožitého šoku, smutku, zloby, bolesti. V podstatě jsme dokázali při ošetření projít všemi stádii při přijímání této zprávy a získali vhled do této situace.
Lenka
Po náročném porodu velkého miminka a neskutečně vysilujícím šestinedělí jsem potřebovala obnovit své fyzické i psychické síly. Pravidelně jsem chodila na kranio, což pro mě byla neskutečná pomoc. Silně jsem se propojovala se svým zdrojem energie, načerpávala sílu a hluboce regenerovala na všech úrovních. Po každém dalším ošetření jsem se cítila lépe. Také jsem si uvědomovala nevhodné programy chování, které mi berou energii, a co je třeba v mém životě začít měnit. Kromě krania mi Petra radila také s kojením, za což jsem byla nesmírně vděčná.
Jana
vychovatelka, na mateřské

Po kliknutí budete přesměrována na eshop, ve kterém vybranou službu objednáte a zaplatíte.
Jakmile mi dorazí vaše objednávka, domluvíme si termín setkání.