Ošetření po porodu

Poporodní kranio můžete zvolit jen pro sebe nebo své miminko. Zpravidla si však přejete společnou péči, abyste se po porodu mohli zregenerovat, dočerpat síly a zpracovat porodní prožitek.

Tuto péči je vhodné si dopřát i v situaci, kdy došlo k samovolnému potratu nebo umělému přerušení těhotenství.

Ošetření probíhá nejčastěji během šestinedělí. Můžeme se sejít ve studiu Empatie v Úvalech a nebo u vás doma (pokud bydlíte v Úvalech nebo do 30 km od nich).
 

Jak to probíhá

Na začátku našeho setkání si popovídáme o důvodech, které vás přivádí a vyjasníme si váš záměr. Často si povídáme o vašem prožitku.

Po úvodním rozhovoru se dle aktuální situace rozhodneme, jaký průběh ošetření bude nejlepší. Pokud budu pečovat o vás, neliší se průběh péče od ošetření dospělého.

V případě společného ošetření s miminkem se často řídíme dle jeho momentálních potřeb. Zpravidla ležíte společně s miminkem na matraci na zemi nebo u sebe doma v posteli a najdete si pohodlnou pozici. Oba jste oblečení, příp. ještě přikrytí dekou. Miminko není třeba ošetření nijak přizpůsobovat – klidně se může kojit nebo spát.

Naladím se na vás a budu se jemně dotýkat vašeho těla, příp. mohu pracovat i bez fyzického kontaktu. V průběhu ošetření můžete pozorovat, co vnímáte a jak se cítíte. Nebo se plně oddat relaxaci, hlubokému klidu a aktivaci své životní síly.

Práce zpravidla probíhá v tichosti. Pokud budete chtít, můžete se mnou sdílet, co cítíte. Prožitky klientů při ošetření jsou velmi individuální a liší se podle probíhajících procesů v těle.

PROSTOR PRO SPOČINUTÍ

Pokud máte možnost zajistit miminku hlídání na svou část setkání (1 – 1,5 h), vřele vám to doporučuji. Hlídací osobu vemte s sebou a dojdou si s miminkem na procházku po okolí.

I sebehodnější miminko přitahuje pozornost maminky ve své blízkosti. Když ho pohlídá člověk, kterému věříte, dopřejete si klidný prostor pro sebe. 

DÉLKA SETKÁNÍ

Poporodní setkání trvá 2 hodiny. Setkání zahrnuje kranio ošetření maminky a miminka a naslouchající rozhovor. Přebalování, krmení a další péče může probíhat v rámci setkání.

Ošetření miminka bývá v délce cca 15 minut, ošetření ženy trvá většinou 40 – 60 minut (dle toho, co nám rozpoložení miminka dovolí, pokud nemáte domluvené hlídání).

Jak se mám připravit

Kranio může doznívat několik hodin nebo dní po ošetření. Nemusíte zaznamenat nic zásadního, ale může přijít únava nebo uvolňování emocí. Miminka mohou dočasně více/méně jíst, spát, vylučovat, být podrážděná.

PŘED KRANIEM

Vezměte si pohodlné oblečení.

Udělejte si dostatek času, abyste se nestresovali.

Zvažte/zajistěte hlídání.
 

PO KRANIU ANO

Dopřejte si dostatek tekutin.

Pokud možno co nejvíce odpočívejte a dobře se vyspěte.

PO KRANIU NE

Vynechte pití alkoholu.

Fyzicky a duševně náročnou činnost odložte.

V den ošetření vynechte lékařská vyšetření, pochůzky, návštěvu babičky… 

Kolik ošetření je potřeba

Pro poporodní integraci stačí většinou 1 – 3 ošetření.

Pokud byl porod větší fyzickou nebo emoční zátěží pro vás nebo miminko, domluvíme se na individuální postupu.

CHCI SI OBJEDNAT KRANIO V ÚVALECH

Kliknutí vás přesměruje na eshop, ve kterém službu objednáte. Až dorazí objednávka, domluvíme si termín.

OBJEDNAT ONLINE

CHCI SI OBJEDNAT KRANIO

Pokud neradi klikáte, tak mi prostě jen zavolejte, napiště…
 
+420 734 897 099
petra@petraleva.cz
 

CHCI SI OBJEDNAT KRANIO K SOBĚ DOMŮ

Kliknutí vás přesměruje na eshop, ve kterém službu objednáte. Až dorazí objednávka, domluvíme si termín.

OBJEDNAT ONLINE

Motivace pro ošetření po porodu

Nejčastěji si dopřejete poporodní kranio z těchto důvodů:

poporodní regenerace (zejména po porodu s komplikacemi, medikací, císařském řezu),
regenerace po potratu nebo interupci,
KISS syndrom u miminka,
zpracování porodního prožitku,
poporodní či pooperační obtíže,
péče o jizvu,
obtíže s kojením,
navázání vztahu se svým tělem,

načerpání energie a odpočinek,
celkové posílení a stabilizace,
emoční rozkolísanost,
emoční a tělesné šoky,
pocity odcizení, úzkosti a oddělenosti,
poruchy spánku,
zmírnění stresu a napětí,
prohloubení vašeho vztahu s miminkem.
 

Ohlasy klientek

Kranio ošetření u Petry mi pomohlo sladit se s miminkem a miminku zase uvelebit se ve svém těle. Viděly jsme se poprvé na konci šestinedělí a uvolnilo se jak miminko, tak já (ve své nové roli nervózní, nejistá a vystresovaná). Ač bylo miminko poměrně neklidné a náročné, u Petry se krásně zklidnilo – a stejně tak působila Petra i na mě. To nádherné uvolnění a pocit přijetí a podpory vřele doporučuji každé (nejen) čerstvé mamince a miminku.

Lucie Wadurová

daňová poradkyně, na mateřské

Po náročném porodu velkého miminka a neskutečně vysilujícím šestinedělí jsem potřebovala obnovit své fyzické i psychické síly. Pravidelně jsem chodila na kranio, což pro mě byla neskutečná pomoc. Silně jsem se propojovala se svým zdrojem energie, načerpávala sílu a hluboce regenerovala na všech úrovních. Po každém dalším ošetření jsem se cítila lépe. Také jsem si uvědomovala nevhodné programy chování, které mi berou energii, a co je třeba v mém životě začít měnit. Kromě krania mi Petra radila také s kojením, za což jsem byla nesmírně vděčná.

Jana

vychovatelka, na mateřské

Oceňuji přístup Petry v práci jak s dětmi (klidné, pevné a velmi empatické vedení), tak s námi rodiči. Dokázala se okamžitě přeladit na mého muže, na mě, sladit rodinné energie i po náročném prožitku, kdy nám odešlo na konci prvního trimestru miminko, na které jsme se již začali velmi těšit. Pomohla mi ukotvit se ve fyzickém těle a zklidnit všechny energie z prožitého šoku, smutku, zloby, bolesti. V podstatě jsme dokázali při ošetření projít všemi stádii při přijímání této zprávy a získali vhled do této situace.

Lenka

CHCI SI OBJEDNAT KRANIO V ÚVALECH

Kliknutí vás přesměruje na eshop, ve kterém službu objednáte. Až dorazí objednávka, domluvíme si termín.

OBJEDNAT ONLINE

CHCI SI OBJEDNAT KRANIO

Pokud neradi klikáte, tak mi prostě jen zavolejte, napiště…

+420 734 897 099
petra@petraleva.cz
 

CHCI SI OBJEDNAT KRANIO K SOBĚ DOMŮ

Kliknutí vás přesměruje na eshop, ve kterém službu objednáte. Až dorazí objednávka, domluvíme si termín.

OBJEDNAT ONLINE