Ošetření dětí

Kranio pro děti je má srdcovka. Nepřestává mne fascinovat, jak rychle a bez zbytečných tanečků okolo, jdou děti k podstatě a mění svůj vnitřní potenciál. A často si u toho zvládnou naprosto nerušeně hrát a komunikovat se svým okolím. O tom se nám, dospělým, může jen zdát.
 

Jak to probíhá

Před osobním setkáním si spolu vyjasníme důvody, které vás na ošetření s dítětem přivádějí. Ideálně bez osobní přítomnosti dítěte, nejčastěji telefonicky nebo mailem před domluveným termínem.
 
Na setkání dítě doprovází rodič, nejčastěji maminka. Pokud je dítě malé, jste po celou dobu na ošetření spolu s ním. Větší dítě si může vybrat jestli budete spolu s námi a nebo na něj počkáte jinde.
 
Zejména u miminek a malých dětí věnuji pozornost nejen vašemu dítěti, ale i vám. Pokud je to v dané situaci potřeba, pracuji s vámi oběma najednou – s vaší vazbou a vztahem.

Průběh sezení záleží na věku, temperamentu a aktuální náladě dítěte.

MIMINKA

Když pečuji o miminka, nejčastěji je držíte v náručí nebo leží na koberci na zemi. Pro ošetření není nijak limitující pokud miminko spí, kojí se a nebo si hraje – není potřeba jej nijak omezovat.

MALÉ DĚTI

Když už se samostatně pohybují, probíhá péče v rámci hry. S děťátkem si hrajete a já jej následuji v pohybu a jemně se ho dotýkám, často však pracuji i bez fyzického kontaktu.

VĚTŠÍ DĚTI

Děti od 7 let již zpravidla leží na lehátku. A užívají si pocit důležitosti, protože mají stejné okolnosti ošetření jako dospělí. Mohou s sebou mít oblíbeného plyšáka nebo kníhu, kterou jim můžete číst.

DOSPÍVAJÍCÍ

U mládeže pubertálního věku už se průběh sezení a délka ošetření příliš neliší od dospělých. Snad jen s tím rozdílem, že mají o poznání menší chuť o sobě cokoli říci, natož se mnou sdílet své prožitky při ošetření…

I když je dětské ošetření kratší, vždy si pro vás vyčlením celou hodinu času.

Čas před ošetřením je důležitý, aby si vaše dítě zvyklo na mě, nový prostor i situaci. Po ošetření má možnost dokončit svou hru a připravit se na odchod. V případě miminek se čas navíc hodí na klidné kojení, přebalování a oblékání.

DÉLKA SETKÁNÍ

Délka dětského sezení je 45 – 60 minut.

Kranio ošetření trvá 15 – 30 minut. Je kratší než u dospělých, protože děti jsou mnohem otevřenější a citlivější. Reagují rychleji a delší ošetření by pro ně bylo zahlcující.

CHCI SI OBJEDNAT KRANIO V ÚVALECH

Kliknutí vás přesměruje na eshop, ve kterém službu objednáte. Až dorazí objednávka, domluvíme si termín.

OBJEDNAT ONLINE

CHCI SI OBJEDNAT KRANIO

Pokud neradi klikáte, tak mi prostě jen zavolejte, napiště…
 
+420 734 897 099
petra@petraleva.cz
 

CHCI SI OBJEDNAT KRANIO K SOBĚ DOMŮ

Kliknutí vás přesměruje na eshop, ve kterém službu objednáte. Až dorazí objednávka, domluvíme si termín.

OBJEDNAT ONLINE

Jak se máme připravit

Řekněte svému dítěti, proč za mnou jdete. Vím, o kraniu se vlastně celkem špatně mluví, protože je slovně dost obtížně uchopitelné. Zkuste to dětem vysvětlit přiměřeně jejich věku. Třeba že společně podpoříme jeho tělíčko (dušičku), aby se cítilo lépe.

Ukažte mu mojí fotku, aby vědělo, ke komu jde. A pokud řekne, že k té paní jít nechce, respektujte to… Když přijde uzavřené nebo naštvané, protože jste to rozhodli za něj, stejně to bude k ničemu.
 

Kranio může doznívat několik hodin nebo dní po ošetření. Nemusíte zaznamenat nic zásadního, ale může přijít únava, neklid nebo uvolňování emocí. Miminka mohou dočasně více/méně jíst, spát, vylučovat, potřebovat fyzický kontakt.

PŘED KRANIEM

Vezměte si pohodlné oblečení.

Udělejte si dostatek času, abyste se nestresovali.

PŘINESTE

Přineste oblíbeného plyšáka, hračku, knížku. Menším dětem hračky nabídnu, ale třeba máte nějakou, bez které nedáte ani ránu… A možná bude chtít taky kranio…

ROZHODNĚ NENOSTE

Pro zabavení dítěte nenoste žádnou elektroniku – mobil, tablet apod. Je to spolehlivý způsob, jak dítě zcela odpojit.

PO KRANIU ANO

Dopřejte si volnější program a společný čas.

PO KRANIU ANO

Dostatek tekutin, odpočinku a spánku.

PO KRANIU NE

Žádné kroužky, počítačové hry, rodinné výlety, návštěvy kina, pediatra a radši ani babičky…

Kolik ošetření je potřeba

Kolik ošetření svému dítěti dopřejete, záleží na vaší motivaci a zdravotním stavu dítěte.

U poporodní regenerace a KISS syndromu u novorozenců obvykle stačí 1 – 3 ošetření.

Pokud se jedná o závažnější nebo dlouhodobější stav, je výhodné absolvovat sérii několika ošetření s odstupem 2 – 3 týdnů mezi sebou.

V případě, že dítě prochází emočně složitým obdobím, je ideální pravidelná péče každý měsíc.

Pokud to s péčí o své děti myslíte vážně, nabízím vám cenově zvýhodněné předplatné na 5 ošetření.

Motivace pro dětské ošetření

Své děti mi svěřujete do péče nejčastěji z těchto důvodů:

poporodní regenerace (zejména po porodu s komplikacemi, medikací, císařském řezu),
uvolňování porodních a prenatálních traumat,
KISS syndrom,
koliky, dráždivost,
poruchy spánku,
následky nehod a úrazů,
příprava na plánovanou operaci,
pooperační obtíže, regenerace po narkóze,
emoční a tělesné šoky,

podpora při přechodu do nové vývojové fáze (pohybové, psychické),
podpora v období životních změn (stěhování, nástup do školy, školky),
doba intenzivního růstu,
vyčerpání, únava,
dráždivost, neschopnost se uklidnit,
hyperaktivita, poruchy učení,
logopedické vady, rozvoj řečových center mozku,
pocity odcizení a úzkosti.

Ohlasy klientů

Před měsícem jste u nás byla kvůli podezřeni na KISS syndrom. Když se Anička po terapii vyspinkala, začala otáčet hlavu na obě strany, při nošení už není tak zaťatá, dá se nosit v klubíčku, při kojení je mnohem klidnější, při usínání už nemá potřebu točit hlavičku doprava, aby si ulevila a pro uchopení hraček krásně používá i pravou ručičku. Prostě všechno je jinak… Dokonce si toho všimla i babička. Vážím si i toho, že jste za námi přijela až domů. Moc Vám děkuji!

Barbora Sojková

na mateřské

Po vážné nemoci dcery jsem hledala způsoby jak získat a udržet si zdraví, nejen pro svoje děti, ale celou naši rodinu. Chtěla jsem vyzkoušet kraniosakrální biodynamiku a kamarádka mi doporučila Petru. Dnes je to 2 roky, co k ní jezdíme, obě moje děti, já i manžel. Dcera potřebovala načerpat sílu a zbavit se strachu z nemoci a bílých plášťů. Petru si neskutečně oblíbila. Při setkání s ní vás zaplaví klid a porozumění. A dotek jejích rukou přivodí stavy, které nelze jednoduše popsat. To se musí zažít. Na kranio jezdil i náš úplně zdravý syn, protože zažíval nádhernou relaxaci a Petru má rád.

Blanka Velebová

finanční manažerka

Kranio nám pomohlo najít ztracenou rovnováhu po zlomenině ruky syna, kdy musel opakovaně podstoupit narkózu. Měl poté velký strach z lékařů a z jakéhokoliv vyšetření, protože přístup lékařů nebyl příliš empatický. Ošetření nám pomohlo eliminovat stres u všech členů rodiny. U syna také vymizel strach z kontaktu s lékařem. Celou situaci jsme díky přístupu a vhledu Petry dokázali přetransformovat na posilující. Jakékoliv známky z traumatického prožitku byly rozpuštěny.

Lenka

Na poporodni kranio jsem sebou brala i synka, který dostával kranio ošetření také. Vzhledem k jeho větší porodní hmotnosti byl trochu zpomalen jeho psychomotorický vývoj (začal později lézt, chodit, mluvit..). Ošetření syna v době šestinedělí i později probíhalo naprosto v klidu. Syn vše snášel velice dobře, po ošetření neměl žádné nepříjemné dozvuky v podobě změn nálad, plačtivosti apod. Kranio na něj mělo velmi harmonizační účinek.

Jana

vychovatelka, na mateřské

Petro, to že se po kraniu mnohé posune a uvidím věci, které mi nešlo navnímat, mě už tolik nepřekvapilo. Ale co mě dostalo, je naprosto poklidné opuštění dudlíku. Den po ošetření jsme ho ztratily. Dcerce jsem řekla, že není, nemůžu ho najít a nevím, kde je. Domluvily jsme se, že zkusíme usnout bez něj. Chvíli se převalovala v posteli a usnula. Nepláče, nehledá ho, jen dvakrát poznamenala: „ Hmm, není“. Pro mě je to obrovská pomoc, jak kdyby téma, které dudlík s sebou neslo, se rozpustilo a dudlík s ním.

Lenka

U dcery vidím pokroky ve všech oblastech, které jsme řešily – žárlivost, sebevědomí, průbojnost, emoce… Velice oceňuji to, že s malými dětmi umí Petra pracovat i bez kontaktu. Pro děti je prostředí velice příjemné a kranio s nimi probíhá v situaci, kdy si hrají na koberci. Paní Petra a její klidný, empatický přístup nám byl ušitý na míru.

Klára

Kranio jsem se svými dětmi navštívila několikrát a následně jsem u nich cítila jistou úlevu a snížení napětí. Dalo by se říci na určitou dobu vyladění osobnosti.

Lenka Kouklová

lektorka v Montessori MŠ a ZŠ

CHCI SI OBJEDNAT KRANIO V ÚVALECH

Kliknutí vás přesměruje na eshop, ve kterém službu objednáte. Až dorazí objednávka, domluvíme si termín.

OBJEDNAT ONLINE

CHCI SI OBJEDNAT KRANIO

Pokud neradi klikáte, tak mi prostě jen zavolejte, napiště…

+420 734 897 099
petra@petraleva.cz

CHCI SI OBJEDNAT KRANIO K SOBĚ DOMŮ

Kliknutí vás přesměruje na eshop, ve kterém službu objednáte. Až dorazí objednávka, domluvíme si termín.

OBJEDNAT ONLINE