Ošetření dospělých

Jak to probíhá

Na začátku našeho setkání si popovídáme o důvodech, které vás na ošetření přivádí a vyjasníme si váš záměr. 

Po úvodním rozhovoru si lehnete na lehátko – jste oblečená, přikrytá dekou. Najdete si pohodlnou pozici, abyste se mohla co nejvíce uvolnit a podpořit tak průběh ošetření. 

Naladím se na vás a budu se jemně dotýkat vašeho těla. V průběhu ošetření můžete pozorovat, co se ve vašem těle odehrává a jak se cítíte. Nebo se plně oddat relaxaci, hlubokému klidu a aktivaci své životní síly. 

Práce zpravidla probíhá v tichosti. Pokud budete chtít, můžete se mnou sdílet, co cítíte. Prožitky klientů při ošetření jsou velmi individuální a mohou se různit podle probíhajících procesů v těle.

První setkání trvá zhruba 2 hodiny, každé další vždy 1,5 – 2 hodiny.

Zahrnuje kranio ošetření (v délce 1 hodiny), úvodní a závěrečný naslouchající rozhovor.

V rámci rozhovoru využívám i další techniky, které podpoří práci s vaším záměrem.

Focusing – práci s tělesnými pocity a jejich významy.

Prvky rodinných konstelací – naše vztahy k sobě, ostatním lidem a životním principům.

Jak se mám připravit

 • Po ošetření se nedoporučuje pít alkohol a vykonávat náročnou fyzickou a duševní činnost. 
 • Udělejte si dostatek času, abyste se nestresovala. 
 • Vezměte si pohodlné oblečení.
 • V den ošetření si nedělejte žádné velké plány a dopřejte si volnější program, dostatek tekutin a spánku.

  Kranio může doznívat několik hodin nebo dní po ošetření. Nemusíte zaznamenat nic zásadního, ale může přijít únava nebo uvolňování emocí. 

Kolik ošetření je potřeba

Kolik ošetření si dopřejete, záleží na vaší motivaci a zdravotním stavu. 

Některé klientky přichází na kranio jednorázově při obtížích a absolvují 1 – 3 ošetření.

Pokud si chcete dopřát láskyplnou péči nebo zlepšit svůj zdravotní stav, je výhodné absolvovat sérii několika ošetření s odstupem 2 – 3 týdnů mezi sebou. 

Asi třetina mých klientek chodí na kranio pravidelně jednou měsíčně, aby dočerpaly síly v období, kdy intenzivně pečují o své blízké nebo klienty. Předchází tak únavě a vyhoření.

Pravidelná měsíční setkání jsou také vhodná, pokud chcete vědomě procházet hlubším osobním rozvojem

Pokud to s péčí o sebe myslíte vážně, nabízím vám cenově zvýhodněné předplatné na 5 ošetření.

Po kliknutí budete přesměrována na eshop, ve kterém vybranou službu objednáte a zaplatíte.
Jakmile mi dorazí vaše objednávka, domluvíme si termín setkání.

Motivace pro ošetření

Nejčastější důvody, pro které vyhledáváte mou péči:

Fyzické obtíže

 • bolesti a chronické obtíže pohybového aparátu,
 • bolesti žaludku nebo jiných orgánů,
 • poruchy imunitního systému, 
 • hormonální poruchy, menstruační obtíže,
 • astma,
 • bolesti hlavy, migrény.

Psychické a psychosomatické obtíže

 • deprese, vyčerpání, únava, vyhoření,
 • chronický únavový syndrom,
 • poruchy spánku,
 • stres, neschopnost se uklidnit.

Trauma a posttraumatické symptomy

 • následky úrazů,
 • příprava na plánovanou operaci, 
 • pooperační obtíže a regenerace po narkóze,
 • emoční a tělesné šoky,
 • pocity odcizení, úzkosti a oddělenosti.

Podpora v osobním rozvoji

 • celková harmonizace, posílení a stabilizace,
 • posílení schopnosti vnímat vlastní tělo,
 • sjednocení těla, mysli a duše,
 • načerpání energie a hluboký odpočinek,
 • zmírnění stresu a napětí.

Ohlasy klientek

Jsem velice ráda, že mne Petra provázela životní fází, ve které jsem se jako žena hledala a rodila se v matku - tahle cesta není pro každou ženu přirozeně snadná. A já cítím opravdu velikou vděčnost, že jsem mohla mít, a nadále mám, pro sebe takovou skvělou průvodkyni jako je Petra.
Moc si vážím Vašich postřehů, které dáváte do slov a jen je nabízíte - nevnucujete, neradíte, ani nehodnotíte. Cítím atmosféru důvěry a společného naladění, i když neřešíme jen příjemné věci. Při kraniu se hlavní část děje mimo slova a rozumovou kontrolu a to bylo pro mě z počátku nové. Bez ovlivňování nechat projevit moudrost těla a s důvěrou nechat proces plynout. Brzy ale jsem poznala, jak je to úlevné. Kranio mi pokaždé přináší jiné poselství. Někdy si dopřávám hlubokou relaxaci, jindy probíhá bouřlivější proces, někdy vůbec nevím, co se dělo. Bylo mi také dopřáno zažít pocit, který je těžko popsatelný slovy – jako bych vnímala bytí na buněčné úrovni. Pocítila jsem velkou vděčnost a pokoru za tento prožitek.
Monika
projektová manažerka
Hledala jsem jemnou techniku, která by mi pomohla uvolnit stres a vnitřní napětí, způsobené pracovním přetížením a potlačováním vlastních pocitů. K Petře chodím už mnoho let. Kranio je pro mě cesta k hlubokému vnitřnímu klidu a harmonii sama se sebou. Zvědomuji si, co už mi neslouží a mohu to změnit, abych se cítila lépe. Při ošetření zažívám pocity Jednoty - stav, kdy jsem došla do cíle, už o nic neusiluji, nekladu odpory, jen jsem, dýchám a je mi nádherně. Tyto prožitky ve mě působí ještě po dobu několika dnů až týdnů.
Kranio terapie mi umožnila nahlédnout blíže svému vnitřnímu Já. Začít jej prozkoumávat a umět se ponořit do mnohem větších hloubek, než bych si kdy dovedla představit. Pomohla mi i k dovednosti třídění a hlavně vyjádření vlastních myšlenek a niterních pocitů.
Významným mezníkem pro mne bylo prožití a rozpuštění omezení v těle, které mi bránilo přijímání peněz za moji práci. Žila jsem v přesvědčení, že pokud pracuji bez nadřízeného sama na sebe, nemohu přijímat peníze, měla bych nejlépe pracovat zdarma nebo jen za velmi malou částku - jen takto by má práce byla přijímána, oceněná a šlechetná. Tento vzorec, mě přivedl k Petře, ještě před otevřením mé nové pracovny. Procítila jsem silný blok v bederní páteři. Vydržet a dovolit si rozproudit energii a rytmus v bederní oblasti bylo pro mě velmi těžké. Petra mě však tímto stavem krásně a jemně provedla a propojila s mou vlastní silou.
K Petře se na kranio objednávám, když se potřebuji vrátit sama k sobě a vnitřní moudrosti, zklidnit se a lépe propojit svou hlavu a tělo – fyzicky, energeticky i symbolicky. Vyhovuje mi Petřina mateřská náruč, vnímavost, zkušenost, profesionalita a příjemné prostředí, kde působí.
Oceňuji přístup Petry v práci jak s dětmi (klidné, pevné a velmi empatické vedení), tak s námi rodiči. Dokázala se okamžitě přeladit na mého muže, na mě, sladit rodinné energie i po náročném prožitku, kdy nám odešlo na konci prvního trimestru miminko, na které jsme se již začali velmi těšit. Pomohla mi ukotvit se ve fyzickém těle a zklidnit všechny energie z prožitého šoku, smutku, zloby, bolesti. V podstatě jsme dokázali při ošetření projít všemi stádii při přijímání této zprávy a získali vhled do této situace.
Kranio mi pomáhá unést tíhu tohoto světa a zároveň si i připustit fakt, že jsem se pro takovýto život sama rozhodla. Díky kraniu jsem přestala hledat viníky a rozhodla se nést odpovědnost za svůj život a své zdraví. Nehroutit se, ale stát si za svým životem, vidět a chápat souvislosti. Radovat se z něj a děkovat.
Jana Lewi
učitelka
Petra mi pomohla nacítit otisk naší ženské line a rozpoznat cestu, kdy následuji sebedestrukční otisk a kdy jdu cestou vnitřní síly a lásky k sobě. Byl to jeden ze zásadních okamžiků na mé cestě, kdy jsem napojovala zpřetrhané nitky toku ženské energie v našem rodě. Napomohla mi návodem, jak se posílit ve chvílích, kdy mi chybí maminka, která odešla mnohem dříve, než jsem chtěla. Naučila mě napojit se na dělohu a čerpat sílu z přírody, když mi chybí opora maminky. Skrze napojení na přírodu, vlastní kořeny a prožitek z ošetření jsem se naučila spojovat se zpětně s energií a podporou, kterou jsem znala právě z náručí maminky. Z tohoto ošetření čerpám dodnes.
S kraniem jsem se poprvé osobně setkala právě u Petry. Na začátku mi vše vysvětlila a já již po prvním sezení /ležení na sobě pocítila změny. Kranio přináší do mého života příjemné posuny po fyzické i psychické stránce. A velmi příjemnou a jemnou formou poskytuje nové vjemy a inspirace.
Jsem vděčná, že jsem kranio a Petru objevila. U nás si kraniálkou prošla celá rodina. Já jsem ji vyhledala kvůli své psychice. Velice mile mě překvapilo, že se v rodině začaly situace a okolnosti měnit na základě toho, že jsem na sobě začala s Petrou pracovat.
Klára

Po kliknutí budete přesměrována na eshop, ve kterém vybranou službu objednáte a zaplatíte.
Jakmile mi dorazí vaše objednávka, domluvíme si termín setkání.